
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 0.22 µF |
| Power Rating | |
| Packaging | Bulk |
| Insulation Resistance | |
| Dielectric Material | |
| Lead Length | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| reach svhc compliance | |
| size height | |
| voltage rating dc | |
| voltage rating ac | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Dielectric | Paper |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 357
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38327
Ext.Price$1.38327
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38327 | $1.38327 |
| 10 | $0.98231 | $9.82310 |
| 25 | $0.94098 | $23.52450 |
| 50 | $0.90139 | $45.06950 |
| 100 | $0.86348 | $86.34800 |
| 300 | $0.81445 | $244.33500 |
| 500 | $0.76820 | $384.10000 |
| 1000 | $0.72458 | $724.58000 |
| 3000 | $0.68344 | $2050.32000 |
| 5000 | $0.64462 | $3223.10000 |
