

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 75 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 65767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.05634 | $0.56340 |
| 50 | $0.05010 | $2.50500 |
| 100 | $0.03505 | $3.50500 |
| 500 | $0.02505 | $12.52500 |
| 1000 | $0.02257 | $22.57000 |
| 3000 | $0.01752 | $52.56000 |
