

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 15 V |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Gain Bandwidth Product | 500 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 400 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 250 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1261
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.07070 | $0.70700 |
| 50 | $0.06097 | $3.04850 |
| 100 | $0.05258 | $5.25800 |
| 500 | $0.04377 | $21.88500 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.02881 | $86.43000 |
