

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 300 V |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 250 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 6072
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.14620 | $1.46200 |
| 50 | $0.10516 | $5.25800 |
| 100 | $0.09147 | $9.14700 |
| 500 | $0.07825 | $39.12500 |
| 1000 | $0.06694 | $66.94000 |
| 3000 | $0.05258 | $157.74000 |
| 5000 | $0.04753 | $237.65000 |
