| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 8 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 5.5 V |
| Surge Energy Rating | 100 mJ |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 360 pF |
| Clamping Voltage | 18 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Peak Surge Current | 30 A |
| Voltage Rating (AC) | 4 V |
Stock: 303
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09254
Ext.Price$0.09254
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09254 | $0.09254 |
| 10 | $0.08298 | $0.82980 |
| 50 | $0.07440 | $3.72000 |
| 100 | $0.06635 | $6.63500 |
| 500 | $0.05917 | $29.58500 |
| 1000 | $0.05523 | $55.23000 |
| 3000 | $0.05155 | $154.65000 |
