

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Resistance | 76 MΩ |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 23 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 480 mW |
| Power Dissipation | 1.92 W |
| Threshold Voltage | -650 mV |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 744 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | -3.9 A |
| Rds On Max | 76 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | -20 V |
| Turn-On Delay Time | 7 ns |
| Turn-Off Delay Time | 68 ns |
| Element Configuration | Single |
| Rise Time | 21 ns |
| Dual Supply Voltage | -20 V |
| Gate Charge | 7.7 nC |
| Drain to Source Resistance | 58 mΩ |
| Nominal Vgs | -650 mV |
| Max Dual Supply Voltage | -20 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 23 hours ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 470 mV |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
