


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 510 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 356 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 3.4 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 5.7 nC |
| Drain to Source Resistance | 90 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 3 V |
Stock: 1688
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39413
Ext.Price$0.39413
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39413 | $0.39413 |
| 10 | $0.24194 | $2.41940 |
| 50 | $0.17526 | $8.76300 |
| 100 | $0.15303 | $15.30300 |
| 500 | $0.13041 | $65.20500 |
| 1000 | $0.11114 | $111.14000 |
| 3000 | $0.08720 | $261.60000 |
| 5000 | $0.07883 | $394.15000 |
