

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.02 mm |
| Width | 620 µm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Resistance | 460 MΩ |
| Height | 470 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Power Dissipation | 2.5 W |
| Power Dissipation | 2.5 W |
| Threshold Voltage | 700 mV |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 43 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 1.78 A |
| Rds On Max | 460 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 4 ns |
| Turn-Off Delay Time | 18 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 4.5 ns |
| Rise Time | 7.5 ns |
| Gate Charge | 890 pC |
| Drain to Source Resistance | 460 mΩ |
| Max Dual Supply Voltage | 30 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 8 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 days ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 450 mV |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26736
Ext.Price$0.26736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26736 | $0.26736 |
| 10 | $0.23030 | $2.30300 |
| 50 | $0.21285 | $10.64250 |
| 100 | $0.19672 | $19.67200 |
| 500 | $0.18779 | $93.89500 |
| 1000 | $0.18246 | $182.46000 |
