
| Parameter | Value |
|---|---|
| Input capacitance | 30.3 pF |
| Gate Charge | 1.1 nC |
| Gate to Source Threshold Voltage | 450 mV |
| Continuous Drain Current (ID) | 590 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Drain to Source Resistance | 670 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -8 V, 8 V |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 4610
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28811
Ext.Price$0.28811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28811 | $0.28811 |
| 10 | $0.17184 | $1.71840 |
| 50 | $0.13873 | $6.93650 |
| 100 | $0.11200 | $11.20000 |
| 500 | $0.07506 | $37.53000 |
| 1000 | $0.05942 | $59.42000 |
| 3000 | $0.05208 | $156.24000 |
| 5000 | $0.04565 | $228.25000 |
| 10000 | $0.03634 | $363.40000 |
