
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 17 pF |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Forward Current | 2.8 A |
| Forward Voltage | 915 mV |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 200 V |
| Reverse Current | 10 nA |
| Recovery Time | 20 ns |
Stock: 7487
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15552
Ext.Price$0.15552
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15552 | $0.15552 |
| 10 | $0.13915 | $1.39150 |
| 50 | $0.12451 | $6.22550 |
| 100 | $0.10918 | $10.91800 |
| 500 | $0.09574 | $47.87000 |
| 1000 | $0.09240 | $92.40000 |
| 3000 | $0.08918 | $267.54000 |
| 5000 | $0.08467 | $423.35000 |
