
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 590
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.06010 | $0.60100 |
| 50 | $0.05553 | $2.77650 |
| 100 | $0.05130 | $5.13000 |
| 500 | $0.04707 | $23.53500 |
| 1000 | $0.04318 | $43.18000 |
| 3000 | $0.04001 | $120.03000 |
| 5000 | $0.03910 | $195.50000 |
| 10000 | $0.03822 | $382.20000 |
