

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 80 mV |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1557
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04396
Ext.Price$0.04396
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04396 | $0.04396 |
| 10 | $0.02198 | $0.21980 |
| 50 | $0.01980 | $0.99000 |
| 100 | $0.01783 | $1.78300 |
| 500 | $0.01606 | $8.03000 |
| 1000 | $0.01447 | $14.47000 |
| 3000 | $0.01303 | $39.09000 |
| 5000 | $0.01191 | $59.55000 |
| 10000 | $0.01088 | $108.80000 |
