

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 80 mV |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 6267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04512
Ext.Price$0.04512
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04512 | $0.04512 |
| 10 | $0.02256 | $0.22560 |
| 50 | $0.02063 | $1.03150 |
| 100 | $0.01886 | $1.88600 |
| 500 | $0.01724 | $8.62000 |
| 1000 | $0.01576 | $15.76000 |
| 3000 | $0.01441 | $43.23000 |
| 5000 | $0.01318 | $65.90000 |
| 10000 | $0.01205 | $120.50000 |
