| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Inductance | 4.7 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 4.4 A |
| Current Rating | 3.1 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 995
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13076
Ext.Price$0.13076
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13076 | $0.13076 |
| 10 | $0.06538 | $0.65380 |
| 50 | $0.05852 | $2.92600 |
| 100 | $0.05238 | $5.23800 |
| 500 | $0.04782 | $23.91000 |
| 1000 | $0.04366 | $43.66000 |
| 3000 | $0.03986 | $119.58000 |
| 5000 | $0.03639 | $181.95000 |
| 10000 | $0.03322 | $332.20000 |
