
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.1 A |
| Output Voltage | 4.35 V |
| Operating Supply Voltage | 4 V to 8 V |
| Fault Protection | Reverse Battery |
| Function | Battery Charger |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13651
Ext.Price$0.13651
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13651 | $0.13651 |
| 10 | $0.12099 | $1.20990 |
| 50 | $0.10723 | $5.36150 |
| 100 | $0.09258 | $9.25800 |
| 500 | $0.07993 | $39.96500 |
| 1000 | $0.07405 | $74.05000 |
| 3000 | $0.06860 | $205.80000 |
| 5000 | $0.06439 | $321.95000 |
