| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 17.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1.1 Ω |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 30 V |
| Depth | 4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 830 mA |
| Trip Current | 1.245 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 1.1 Ω |
| Lead Spacing | 5 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
