

| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 3 V |
| Continuous Drain Current (ID) | 15 A |
| Power Dissipation | 30 W |
| Drain to Source Resistance | 90 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Gate Charge | 15.6 nC |
| Input capacitance | 525 pF |
Stock: 701
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12202
Ext.Price$0.12202
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12202 | $0.12202 |
| 10 | $0.11058 | $1.10580 |
| 50 | $0.10022 | $5.01100 |
| 100 | $0.09069 | $9.06900 |
| 500 | $0.08206 | $41.03000 |
| 1000 | $0.07538 | $75.38000 |
| 3000 | $0.06924 | $207.72000 |
| 5000 | $0.06360 | $318.00000 |
