
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Height - Seated (Max) | 0.61 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Non-Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.65 GHz |
| Current Rating | 200 mA |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 15 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Q Factor | 7 |
| Type | Thick Film |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
