
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 3.5 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 3.98 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | -30 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 81 nC |
| Drain to Source Resistance | 9 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | -2.2 V |
Stock: 1517
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19450
Ext.Price$0.19450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19450 | $0.19450 |
| 10 | $0.17312 | $1.73120 |
| 50 | $0.15408 | $7.70400 |
| 100 | $0.13386 | $13.38600 |
| 500 | $0.11630 | $58.15000 |
| 1000 | $0.11126 | $111.26000 |
| 3000 | $0.10644 | $319.32000 |
| 5000 | $0.10182 | $509.10000 |
| 10000 | $0.10065 | $1006.50000 |
