
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Leakage Current | 50 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Number of Elements | 1 |
| Working Voltage | 7.5 V |
| Peak Pulse Current | 111 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 9.65 V |
| Max Reverse Leakage Current | 50 nA |
| Element Configuration | Common Anode |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 16.7 V |
| Reverse Standoff Voltage | 15 V |
| Clamping Voltage | 24.4 V |
| Peak Pulse Power | 3 kW |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 1 |
| Reverse Breakdown Voltage | 16.7 V |
| Test Current | 1 mA |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 710 pF |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63312
Ext.Price$0.63312
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63312 | $0.63312 |
| 10 | $0.62554 | $6.25540 |
| 25 | $0.62412 | $15.60300 |
| 50 | $0.62271 | $31.13550 |
| 100 | $0.62129 | $62.12900 |
