
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 7.5 V |
| Peak Pulse Current | 10.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 20 V |
| Clamping Voltage | 29.2 V |
| Peak Pulse Power | 300 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61344
Ext.Price$0.61344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61344 | $0.61344 |
| 10 | $0.60586 | $6.05860 |
| 25 | $0.60489 | $15.12225 |
| 50 | $0.60392 | $30.19600 |
| 100 | $0.60295 | $60.29500 |
