
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 24 V |
| Peak Pulse Current | 79 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 26.7 V |
| Clamping Voltage | 38.8 V |
| Peak Pulse Power | 300 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 650 pF |
Stock: 397
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.19493 | $1.94930 |
| 50 | $0.16020 | $8.01000 |
| 100 | $0.13166 | $13.16600 |
| 500 | $0.09917 | $49.58500 |
| 1000 | $0.07447 | $74.47000 |
| 3000 | $0.06318 | $189.54000 |
| 5000 | $0.05882 | $294.10000 |
