
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 185 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 8.8 A |
| Clamping Voltage | 45.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 28 V |
| Breakdown Voltage | 34.4 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 400 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 2366
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43174
Ext.Price$0.43174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43174 | $0.43174 |
| 10 | $0.26674 | $2.66740 |
| 50 | $0.19407 | $9.70350 |
| 100 | $0.17013 | $17.01300 |
| 500 | $0.14523 | $72.61500 |
| 1000 | $0.12397 | $123.97000 |
| 3000 | $0.09660 | $289.80000 |
| 5000 | $0.08806 | $440.30000 |
