
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 185 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 30 V |
| Peak Pulse Current | 8.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 36.8 V |
| Clamping Voltage | 48.4 V |
| Peak Pulse Power | 400 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 2500
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33667
Ext.Price$0.33667
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33667 | $0.33667 |
| 10 | $0.25420 | $2.54200 |
| 50 | $0.20329 | $10.16450 |
| 100 | $0.16258 | $16.25800 |
| 500 | $0.14482 | $72.41000 |
| 1000 | $0.09372 | $93.72000 |
| 3000 | $0.09056 | $271.68000 |
| 5000 | $0.08751 | $437.55000 |
