
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 53.3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 33 V |
| Peak Pulse Current | 11.3 A |
| Breakdown Voltage | 38.7 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 1303
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.18809 | $1.88090 |
| 50 | $0.15057 | $7.52850 |
| 100 | $0.12054 | $12.05400 |
| 500 | $0.08515 | $42.57500 |
| 1000 | $0.08139 | $81.39000 |
| 3000 | $0.08011 | $240.33000 |
| 5000 | $0.06951 | $347.55000 |
