
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 8.6 A |
| Clamping Voltage | 69.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 43 V |
| Breakdown Voltage | 47.8 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40704
Ext.Price$0.40704
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40704 | $0.40704 |
| 10 | $0.25156 | $2.51560 |
| 50 | $0.20124 | $10.06200 |
| 100 | $0.16099 | $16.09900 |
| 500 | $0.12198 | $60.99000 |
| 1000 | $0.10939 | $109.39000 |
| 3000 | $0.09337 | $280.11000 |
