PTVS43VP1UTP,115
Mfr.Part #:
PTVS43VP1UTP,115
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SOD-128-2 SMD/SMT Working Voltage:43 V Breakdown Voltage:47.8 V Clamping Voltage:69.4 V Peak Pulse Power:600 W Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Peak Pulse Power600 W
RoHSCompliant
Max Operating Temperature185 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Peak Pulse Current8.6 A
Clamping Voltage69.4 V
Number of Channels1
PackagingReel
Working Voltage43 V
Breakdown Voltage47.8 V
PolarityUnidirectional
Voltage ESD Contact8 kV
Voltage ESD Air Gap15 kV