
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 5.8 A |
| Clamping Voltage | 69.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 43 V |
| Breakdown Voltage | 50.3 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 400 W |
Stock: 1542
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.16500 | $1.65000 |
| 50 | $0.13542 | $6.77100 |
| 100 | $0.11114 | $11.11400 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.07634 | $76.34000 |
| 3000 | $0.05258 | $157.74000 |
| 5000 | $0.05198 | $259.90000 |
