
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 7.8 A |
| Clamping Voltage | 77.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 77.4 V |
| Breakdown Voltage | 56.1 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 1928
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.20347 | $2.03470 |
| 50 | $0.16787 | $8.39350 |
| 100 | $0.13850 | $13.85000 |
| 500 | $0.10857 | $54.28500 |
| 1000 | $0.09832 | $98.32000 |
| 3000 | $0.09660 | $289.80000 |
| 5000 | $0.06822 | $341.10000 |
