
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 54 V |
| Peak Pulse Current | 4.6 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 63.15 V |
| Clamping Voltage | 87.1 V |
| Peak Pulse Power | 400 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 6441
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41891
Ext.Price$0.41891
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41891 | $0.41891 |
| 10 | $0.25819 | $2.58190 |
| 50 | $0.18723 | $9.36150 |
| 100 | $0.16414 | $16.41400 |
| 500 | $0.14066 | $70.33000 |
| 1000 | $0.12054 | $120.54000 |
| 3000 | $0.09319 | $279.57000 |
| 5000 | $0.08446 | $422.30000 |
