
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 46.5 A |
| Clamping Voltage | 12.9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 7.5 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Breakdown Voltage | 8.33 V |
Stock: 178
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51980
Ext.Price$0.51980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51980 | $0.51980 |
| 10 | $0.32146 | $3.21460 |
| 50 | $0.23425 | $11.71250 |
| 100 | $0.20604 | $20.60400 |
| 500 | $0.20176 | $100.88000 |
| 1000 | $0.15303 | $153.03000 |
| 3000 | $0.10943 | $328.29000 |
| 5000 | $0.09917 | $495.85000 |
