PZ1608U301-1R2TF
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
PZ1608U301-1R2TF
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 300 Ω 1.5 A
ParameterValue
Number of Lines1
Min Operating Temperature-55 °C
DC Resistance (DCR)120 mΩ
Impedance300 Ω
Max Current Rating1.5 A
PackagingReel
RoHSCompliant
Tolerance25 %
Height350 µm
Max Operating Temperature125 °C