
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04656
Ext.Price$0.04656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04656 | $0.04656 |
| 10 | $0.03715 | $0.37150 |
| 50 | $0.03277 | $1.63850 |
| 100 | $0.02891 | $2.89100 |
| 500 | $0.02609 | $13.04500 |
| 1000 | $0.02474 | $24.74000 |
