

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Reverse |
| Contact Plating | Gold |
| Impedance | 50 Ω |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass, Gold |
| Orientation | Straight |
| Gender | Jack (Pin) |
| Number of Contacts | 1 |
| Body Material | Brass, Liquid Crystal Polymer, Polymer |
| Connector Type | Coaxial, Male Pin, Receptacle |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Fastening Type | Snap |
| Housing Color | White |
| Body Plating | Gold |
| RF Series | RP-U.FL |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
