

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Reverse |
| Contact Plating | Gold |
| Impedance | 50 Ω |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass, Gold |
| Orientation | Straight |
| Gender | Male |
| Number of Contacts | 1 |
| Body Material | Brass, Liquid Crystal Polymer, Polymer |
| Connector Type | Coaxial, Male Pin, Receptacle |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Fastening Type | Snap |
| Housing Color | White |
| Body Plating | Gold |
| Contact Termination | Solder |
| Shield Termination | Solder |
Stock: 13337
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61299
Ext.Price$0.61299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61299 | $0.61299 |
| 10 | $0.52664 | $5.26640 |
| 25 | $0.49073 | $12.26825 |
| 50 | $0.48218 | $24.10900 |
| 100 | $0.47277 | $47.27700 |
| 300 | $0.44047 | $132.14100 |
| 500 | $0.41037 | $205.18500 |
| 1000 | $0.37873 | $378.73000 |
| 3000 | $0.36833 | $1104.99000 |
| 5000 | $0.35821 | $1791.05000 |
