
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.08 mm |
| Width | 6.2 mm |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 42 |
| Height | 8.54 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Poles | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Shape | Straight |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
