

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.366 mm |
| Width | 5.1308 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 3.18 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 40 A |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Hold Current | 750 mA |
| Time to Trip | 300 ms |
| Trip Current | 1.5 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 1 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 350 mΩ |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
