

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Reverse Standoff Voltage | 24 V |
| Clamping Voltage | 45 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
Stock: 7861
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15860
Ext.Price$0.15860
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15860 | $0.15860 |
| 10 | $0.07930 | $0.79300 |
| 50 | $0.07049 | $3.52450 |
| 100 | $0.06266 | $6.26600 |
| 500 | $0.05452 | $27.26000 |
| 1000 | $0.04743 | $47.43000 |
| 3000 | $0.04497 | $134.91000 |
| 5000 | $0.04263 | $213.15000 |
| 10000 | $0.03998 | $399.80000 |
