
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5466 mm |
| Width | 3.2512 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Hold Current | 140 mA |
| Time to Trip | 8 ms |
| Trip Current | 280 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 6 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 1.5 Ω |
Stock: 819
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11184
Ext.Price$0.11184
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11184 | $0.11184 |
| 10 | $0.09955 | $0.99550 |
| 50 | $0.08861 | $4.43050 |
| 100 | $0.07823 | $7.82300 |
| 500 | $0.06906 | $34.53000 |
| 1000 | $0.06388 | $63.88000 |
| 3000 | $0.05909 | $177.27000 |
