
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.2258 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Hold Current | 50 mA |
| Time to Trip | 1.5 s |
| Trip Current | 150 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 50 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 3.6 Ω |
Stock: 1462
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13344
Ext.Price$0.13344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13344 | $0.13344 |
| 10 | $0.11935 | $1.19350 |
| 50 | $0.10675 | $5.33750 |
| 100 | $0.09486 | $9.48600 |
| 500 | $0.08429 | $42.14500 |
| 1000 | $0.07839 | $78.39000 |
| 3000 | $0.07291 | $218.73000 |
