
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5466 mm |
| Width | 3.2512 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.62 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Hold Current | 500 mA |
| Time to Trip | 150 ms |
| Trip Current | 1 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 1 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 150 mΩ |
Stock: 776
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09130
Ext.Price$0.09130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09130 | $0.09130 |
| 10 | $0.08135 | $0.81350 |
| 50 | $0.07248 | $3.62400 |
| 100 | $0.06396 | $6.39600 |
| 500 | $0.05645 | $28.22500 |
| 1000 | $0.05228 | $52.28000 |
| 3000 | $0.04841 | $145.23000 |
