| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Thickness | 0.93 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 40 A |
| Max Supply Voltage | |
| Hold Current | 750 mA |
| Time to Trip | 200 ms |
| Trip Current | 1.5 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 350 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 100 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21878
Ext.Price$0.21878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21878 | $0.21878 |
| 10 | $0.17453 | $1.74530 |
| 50 | $0.15252 | $7.62600 |
| 100 | $0.13328 | $13.32800 |
| 500 | $0.12271 | $61.35500 |
| 1000 | $0.11630 | $116.30000 |
