
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RF Type | 802.11b/g/n, WiFi |
| Gain | 34 dB |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5 V |
| Operating Supply Current | 500 mA |
| Operating Frequency | 2.3 GHz to 2.7 GHz |
| P1dB | 33 dBm |
| Test Frequency | 2.45 GHz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$3.02179
Ext.Price$3.02179
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.02179 | $3.02179 |
| 10 | $2.95306 | $29.53060 |
| 25 | $2.88264 | $72.06600 |
| 50 | $2.81390 | $140.69500 |
| 100 | $2.74675 | $274.67500 |
