
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2 mm |
Stock: 2398
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06720
Ext.Price$0.06720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06720 | $0.06720 |
| 10 | $0.03360 | $0.33600 |
| 50 | $0.03077 | $1.53850 |
| 100 | $0.02817 | $2.81700 |
| 500 | $0.02579 | $12.89500 |
| 1000 | $0.02361 | $23.61000 |
| 3000 | $0.02162 | $64.86000 |
| 5000 | $0.01980 | $99.00000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
