
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 600 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 139
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10013
Ext.Price$0.10013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10013 | $0.10013 |
| 10 | $0.08873 | $0.88730 |
| 50 | $0.07862 | $3.93100 |
| 100 | $0.06725 | $6.72500 |
| 500 | $0.05752 | $28.76000 |
| 1000 | $0.05424 | $54.24000 |
| 3000 | $0.05114 | $153.42000 |
| 5000 | $0.04822 | $241.10000 |
