
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07958
Ext.Price$0.07958
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07958 | $0.07958 |
| 10 | $0.07101 | $0.71010 |
| 50 | $0.06336 | $3.16800 |
| 100 | $0.05842 | $5.84200 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.04966 | $49.66000 |
| 3000 | $0.04607 | $138.21000 |
| 5000 | $0.04273 | $213.65000 |
