
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26477
Ext.Price$0.26477
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26477 | $0.26477 |
| 10 | $0.23556 | $2.35560 |
| 50 | $0.20957 | $10.47850 |
| 100 | $0.19246 | $19.24600 |
| 500 | $0.17675 | $88.37500 |
| 1000 | $0.16232 | $162.32000 |
| 3000 | $0.14907 | $447.21000 |
| 5000 | $0.13691 | $684.55000 |
