
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10348
Ext.Price$0.10348
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10348 | $0.10348 |
| 10 | $0.05174 | $0.51740 |
| 50 | $0.04640 | $2.32000 |
| 100 | $0.04161 | $4.16100 |
| 500 | $0.03666 | $18.33000 |
| 1000 | $0.03230 | $32.30000 |
| 3000 | $0.03082 | $92.46000 |
| 5000 | $0.02940 | $147.00000 |
| 10000 | $0.02783 | $278.30000 |
