
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
Stock: 482
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10156
Ext.Price$0.10156
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10156 | $0.10156 |
| 10 | $0.05078 | $0.50780 |
| 50 | $0.04570 | $2.28500 |
| 100 | $0.04113 | $4.11300 |
| 500 | $0.03579 | $17.89500 |
| 1000 | $0.03114 | $31.14000 |
| 3000 | $0.02970 | $89.10000 |
| 5000 | $0.02832 | $141.60000 |
| 10000 | $0.02675 | $267.50000 |
