
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15264
Ext.Price$0.15264
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15264 | $0.15264 |
| 10 | $0.13658 | $1.36580 |
| 50 | $0.12221 | $6.11050 |
| 100 | $0.10707 | $10.70700 |
| 500 | $0.09380 | $46.90000 |
| 1000 | $0.09002 | $90.02000 |
| 3000 | $0.08639 | $259.17000 |
| 5000 | $0.08291 | $414.55000 |
